facepalm

Témata značně související

(jedná se o velmi hrubý nástin – bude aktualizováno, stylizováno do smysluplné formy, verifikováno a doplňováno o příklady z praxe, další relevantní důkazní rovinu a fakta)


“Mně homeopatika pomohla vyléčit opar i bolest hlavy”

To je placebo efekt a nebo také často chybná časová následnost, post hoc ergo propter hoc. Měl jsem chřipku, jedl jsem pampelišku a druhý den jsem byl již zdravý. Pampeliška léčí chřipku.

“Ale pomáhá, lepší než do sebe cpát chemii”

Všechno je chemie, záleží jen na účinnosti a bezpečnosti v přijímaném množství.

“Tady je to množství zředěné na minimum”

Ano, tak zředěné, že to je, jako bys hodil jeden aspirin do Slapské přehrady a míchal ji dva dny obrovským klackem a pak řekl lidem, že když se z té přehrady napijí, přestane je bolet hlava či jim vyléčí opar. Firma Boiron ti tam nehodí ani ten aspirin, ale hodí ti do té přehrady okvětní lístek arniky horské. Omlouvám se, hodí tam arnika montana, jak popisují toto homeopatikum. Latinsky to zní asi důležitěji a víc vědečtěji. To už můžeš pít rovnou vodu. Dávat ale za vodu stovky korun, no nevím.

“Furt lepší než sponzorovat farmalobby”

To jistě, asi neznáš homeopatický paradox, homeopatika kopírují celý farmaceutický byznys s tím rozdílem, že mají bobule úplně na vše od rakoviny až po dětský pláč a výrobní hodnota je nula nula nic, ale prodejní stovky korun, tudíž marže v tisícovkách procent. Lidé, zvyklí na snadné polykání prášků, ale brojící proti systému, polykají vagóny alternativních bobulí  na vše, složených pouze z mléčného cukru, škrobu, etanolu a vody, stovky korun, za několika gramové množství s přídavkem jedné hypotetické molekuly arniky horské a to je jistě výhra. Hm, možná bych si měl také zařídit výrobnu. Když já nemám na to – tu potřebnou páteř…

“No jo, jenže, čím víc si homeopatika naředím, tím mají větší účinnost”

Tak proč nezachráníš svět? Nakup si každý druh homeopatik a vysypej to do nejbližší strouhy. Zachráníš svět. Počkej ale, nevyčůráš je vlastně už svým polykáním, když má voda paměť, dle homeopatie? To už si jej vlastně zachránil. Zítra se půjdu podívat do nemocnice, zda-li tam jsou vůbec ještě nějací pacienti.


“Kdyby farmaceutické firmy byly opravdu chytré, tak udělají homeopatické očkování na bázi cukru a vody. To by pak byl vejvar. “Všichni” by byli spokojení…


“Např. je třeba znát, že v medicíně výzkumné společnosti bývají založeny výzkumným týmem a peníze do nich pak investují různé fondy, investoři a stát skrze granty. Investoři, fondy, soukromé firmy a public investoři atd., se odjakživa bojí jako čert kříže dávat řadu let peníze do výzkumu něčeho, co nefunguje, na pochybné platy a techniku různých výzkumných týmů, aby pak byl lék FDA či EMA zamítnut v některé fázi 1,2,3 a jejich peníze se proměnily v prach. Pouze sotva 5 procent zkoumaných léků projde na trh. Za rok 2014 bylo schváleno jen 44 nových léků a to byl nebývale úspěšný rok. Na trhu se opět ověřuje účinnost a bezpečnost léků sběrem dat na pacientech z celého světa z téměř všech nemocnic. Pacienti jsou samozřejmě i děti a příbuzní farmaceutů a vědců z celého světa, co léky ověřují, tudíž ověřování probíhá permanentně ze všech stran a  šance, že se na závažné negativní účinky pro populaci nepřijde díky nějakému spiknutí, je téměř nulová, patřící spíše do sféry spikleneckých teorií, jejichž součástí by museli být pravděpodobně vědci z celého světa, kteří by se neléčili daným lékem, ale chtěli to po nás za účelem zisku.”


Homeopatický paradox http://www.wall-street.cz/?p=2872

spočívá v tom, že lidé zvyklí na prášky, ale přístupní alternativní medicíně, přecházejí na homeopatika a neuvědomují si, že homeopaté využívají jejich naštvanosti na systém, ale zároveň jejich návyku na snadnou léčbu polykáním tabletek a tak kopírují celý byznys současné farmacie a produkují stejné množství placebo prášků na všechno možné i nemožné (doslova), složených pouze z mléčného cukru, škrobu, etanolu a vody. “Léčí” tak vše, od dětského pláče až po rakovinu. Náklady na výrobu stojí řádově desítky haléřů, ale prodejní cena činí stovky korun za několika gramové množství.

Sfanatizovaní rodičia spôsobili smrť svojmu bábätku (†1,5): Verili bludom na nete

Protože se však jedná jen o cukrovou kuličku, nemající účinnou látku, mohou je prodávat jako doplněk stravy, ale marketingově to nazývat alternativní léčbou, protože alternativní je přeci zdravé a proti systému, který nám škodí.

Jelikož se jedná tedy o cukrovou kuličku, nemusí nic zkoumat a vyhnou se tak i všem schvalovacím procesům kontrolních úřadů na účinnost a bezpečnost léků, protože tam, kde není žádná účinnost a je stoprocentní bezpečnost, tedy, pokud nejste zrovna alergičtí na cukr, laktózu, škrob či vodu, není co zkoumat, protože to je, jako byste chtěli zkoumat, zda-li jsou lentilky účinné a bezpečné.

Přidaná hodnota “účinné látky”, pod latinským názvem, je tam v takovém množství,  že to je něco podobného, jako kdybyste do Orlické přehrady hodili jeden Aspirin, dva dny tu přehradu míchali obřím klackem a pak byste lidem s bolestí hlavy tvrdili, ať se jdou z té přehrady napít, že je přestane bolet hlava. Společnost  Boiron ti tam nehodí ani ten aspirin, ale hodí ti do té přehrady okvětní lístek arniky horské. Omlouvám se, hodí tam arnika montana, jak popisují toto homeopatikum. Latinsky to zní asi důležitěji a víc vědečtěji.

Nemusí tak provádět a platit drahý výzkum léků. Výzkum, který se skládá ze “třech” hlavních fází, kdy každá fáze trvá min. 2 roky a musí každá projít schválením na procentuální účinnost a bezpečnost, než se vůbec dostane na trh. Na trhu pak opět podléhají léky ověřování na účinnost a bezpečnost sběrem dat z nemocnic po celém světě. Zpravidla tak výzkum jednoho léku stojí stovky miliónů až miliardy dolarů, podle vážnosti nemoci.

Představte si, že homeopatik je stejně druhů jako léků a nemocí i dalece víc. Pokud by se tedy pod každým homeopatikem měl skrývat výzkum, stál by dohromady vývoj všech homeopatik najednou tisíce miliard dolarů.

Homeopaté tak prodávají cukrové kuličky, tvářící se jako alternativní léky, pod latinskými názvy, protože to zní přece dost vědecky. Mají tak cukrové kuličky na vše v několika gramovém balení, s výrobní hodnotou nula nula nic, ale prodejní i ve stovkách korun a s marží v tisících procentech. Geniální podvod. Homeopaté jsou tak obchodníci s deštěm. V našem kraji se pro ně ustálil výraz šmejdi, co vám prodají na převáděcí akci kosmickou léčící deku.

Aneb, jak podvodníci léčí rakovinu http://www.kezdravi.cz/oddeleni/258-rakovina-nador-chemoterapie

 

http://embed.ted.com/talks/lang/cs/james_randi.html

Homeopatie

Advertisements